BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Elsöprő vereség vár a demokratákra

2010. november 1. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Egy elsöprő republikánus győzelemmel nagy lesz a veszélye, hogy az utóbbi két évben elért minden előrehaladás a visszájára fordul - mondta philadelphiai választási gyűlésén Barack Obama amerikai elnök, akinek eddig az amerikai kongresszus mindkét házát jelentős többséggel uraló pártját minden bizonnyal keményen megbüntetik a leginkább a magas munkanélküliség és az alig növekedő gazdaság miatt dühös amerikai választók. Hiába védekezik az elnök az őt a gazdaság állapota miatt ért kritikák ellen azzal, hogy az előző, republikánus kongresszus sokkal inkább felelős a problémákért, a választók nem hisznek neki: az elnök munkájával a választók kevesebb mint a fele elégedett, ezért nem csoda, hogy szoros versenyekben lévő demokrata jelöltek ritkán hívták körzetükbe kampányolni Obamát.

A New York Times blogjaként működő, az utóbbi választásokon a legpontosabb választási előrejelzéseket készítő Nate Silver szerint a képviselőházban a republikánusok 232 helyre, a demokraták pedig 203 helyre számíthatnak, ami hatalmas fordulatot jelentene, hiszen ezzel 52 mandátumot vesztene az elnök pártja. A szenátusban azonban csupán a mandátumok egyharmadáért zajlik a küzdelem, ezért elképzelhető, hogy a demokraták nem vesztik el többségüket a felsőházban: a legtöbb közvélemény-kutatás szerint amennyiben a legszorosabbnak ígérkező Nyugat-Virginiát és Washington államot meg tudják tartani, akkor csupán 7 helyet veszítenek, és ezzel a százból 52 szenátor demokrata maradna - nem kis részben azért, mert számos olyan államban, ahol szorosabb versenyek is kialakulhattak volna, a republikánusok inkább a szélsőségesebb, a korábbi alelnökjelölt Sarah Palin által fémjelzett Tea Party jelöltjeit indították.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet