BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Duplázott a Szurgut

A Surgutneftegas (Szurgutnyeftyegaz), a Mol 21,22 százalékos résztulajdonosa, megduplázta harmadik negyedévi adózott eredményét a tavalyi azonos időszakhoz képest.

2010. november 1. hétfő, 09:58

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A negyedéves profit 27,564 milliárd rubelt (893,6 millió dollár) tett ki orosz könyvviteli szabvány (RAS) szerint - jelentette be az orosz cég hétfőn. 

A nyereség részben annak a hatására nőtt, hogy a bázisidőszakban jóval alacsonyabb volt a nyersolaj ára. 

A legnagyobb olajtartalékokkal rendelkező orosz cégnek nincs adóssága, számláin több mint 20 milliárd dollár fekszik. 

A Surgutneftegas az osztrák OMV állami energetikai konszerntől vette meg tavaly tavasszal a Mol 21,22 százalékos részvénycsomagját 1,4 milliárd euróért, majdnem az akkori részvényárfolyam duplájáért.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet