BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az adócsalók körmére néznek a németek

A német és a svájci pénzügyminiszter megállapodást írt alá, amelynek révén Berlin könnyebben tudja majd felderíteni a svájci bankszámlával rendelkező német adóelkerülőket.

2010. október 28. csütörtök, 12:50

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kettős adózást rögzítő megállapodás, amelyet szerdán este írt alá Bernben Wolfgang Schäuble és Hans-Rudolf Merz, megkönnyíti a német hatóságok hozzájutását adózási szempontból releváns svájci információkhoz - jelentette az ARD német közszolgálati tv-állomás. A két miniszter által kiadott szándéknyilatkozat pedig előirányozza, hogy német állampolgárok svájci bankszámlákon elhelyezett pénzét az alpesi ország hatóságai fogják megadóztatni, s az így befolyt összeget átutalják a német adóhivatalnak.

Mint Merz az ARD-nek nyilatkozva hangsúlyozta, a megállapodás nem csorbítja a banktitok elvét, vagyis a számlatulajdonosok neve a jövőben sem fog nyilvánosságra kerülni.

A felek egyúttal arról is párbeszédet kezdtek Bernben, miként férhetne hozzá a német adóhivatal ahhoz a mintegy 200-300 milliárd euróhoz, amelyet német állampolgárok helyeztek el svájci bankokban, többnyire az adózás elkerülésével. Kiszivárgott értesülések szerint ezeket különadó kivetésével akarja Berlin legalizálni; szakemberek 25 százalékos adókulcsot tartanak valószínűnek.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet