A kettős adózást rögzítő megállapodás, amelyet szerdán este írt alá Bernben Wolfgang Schäuble és Hans-Rudolf Merz, megkönnyíti a német hatóságok hozzájutását adózási szempontból releváns svájci információkhoz - jelentette az ARD német közszolgálati tv-állomás. A két miniszter által kiadott szándéknyilatkozat pedig előirányozza, hogy német állampolgárok svájci bankszámlákon elhelyezett pénzét az alpesi ország hatóságai fogják megadóztatni, s az így befolyt összeget átutalják a német adóhivatalnak.
Mint Merz az ARD-nek nyilatkozva hangsúlyozta, a megállapodás nem csorbítja a banktitok elvét, vagyis a számlatulajdonosok neve a jövőben sem fog nyilvánosságra kerülni.
A felek egyúttal arról is párbeszédet kezdtek Bernben, miként férhetne hozzá a német adóhivatal ahhoz a mintegy 200-300 milliárd euróhoz, amelyet német állampolgárok helyeztek el svájci bankokban, többnyire az adózás elkerülésével. Kiszivárgott értesülések szerint ezeket különadó kivetésével akarja Berlin legalizálni; szakemberek 25 százalékos adókulcsot tartanak valószínűnek.
