BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Shellnek is bejött a drágább olaj

A Royal Dutch Shell profitja éves összehasonlításban 6,5 százalékkal nőtt a harmadik negyedévben a magasabb olajárak és a nagyobb kitermelés jóvoltából.

2010. október 28. csütörtök, 16:05

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Európa legnagyobb olajipari vállalata 3,46 milliárd dolláros nyereséget könyvelhetett el a harmadik negyedévben az egy évvel korábbi 3,25 milliárd dollárhoz képest. A társaság bevétele 75 milliárd dollárról 90,7 milliárd dollárra nőtt.

A Shell közlése szerint, az egyszeri kifizetésektől - így az olajfinomító üzletágánál, valamint a kanadai kitermeléseknél jelentkező mintegy 1,41 milliárd dolláros költségektől - megtisztított mutatók szerint a vállalt harmadik negyedévi nyeresége 88 százalékkal nőtt az előző év azonos időszakához képest.

A kitermelésből származó nyereség 1,54 milliárd dollárról 3,15 milliárdra nőtt, finomítói veszteség az egy évvel korábbi 450 millió dollárról 100 millió dollárra mérséklődött. A Shell vezérigazgatója kijelentette, hogy a Shell annak ellenére teljesített jobban, hogy az iparág folyamatos nehézségekkel szembesül a finomító- és földgázpiacokon.

A vállalat részvényei Londonban 0,7, a New York-i tőzsdén pedig több mint 1 százalékkal 63,40 dollárra drágultak.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet