Hatalmas felháborodással fogadta a bukaresti parlament előtt tüntető mintegy 30 ezer közalkalmazott a hírt, hogy az ellenzék által benyújtott bizalmatlansági indítvány elbukott a voksoláson. Pedig a szavazás végeredménye papírforma szerint alakult, a kormánykoalíció politikusai ígéretükhöz híven nem vettek részt a szavazáson, így a 212 szavazattal bíró ellenzéknek esélye sem volt az indítvány elfogadásához szükséges 236 voksot összegyűjteni. A kora estig tartó parlamenti vitát bekiabálások és füttykoncertek fűszerezték, a hangzavarban Emil Boc miniszterelnök beszédét már nem tudta elmondani. Az Alkotmány téren összegyűlt tüntetők eközben óriás kivetítőkön figyelték a parlamentben zajló eseményeket, napközben többször megrohamozták az épületet körülvevő kordonokat, kövekkel, üvegekkel dobálták a rendőröket. A megszorítások visszavonását és a kormány lemondását követelő közalkalmazottak képviselői az eredmények tükrében kijelentették: általános sztrájk kirobbantására készülnek.
A kormánynak folytatnia kell a megkezdett reformokat, más út nincs a recesszióból való kilábaláshoz - fogalmazott a szavazást követően a kormányfő. Románia az IMF-fel kötött 20 milliárd euró értékű készenléti hitelmegállapodás fejében vállalta, hogy idén a GDP 6,7 százalékára csökkenti az államháztartás hiányát, megreformálja a nyugdíjrendszerét és drasztikusan visszavágja a közszféra kiadásait. Már most kiderült azonban, hogy a költségvetés egyensúlyának megteremtéséhez az életbe lépett megszorító intézkedések nem lesznek elegendőek, ezért Bukarest jövőre újra az IMF-től kénytelen segítséget kérni.
