A kormánykoalíció politikusai ígéretükhöz híven nem vettek részt a voksoláson, így a 212 szavazattal bíró ellenzéknek esélye sem volt az indítvány elfogadásához szükséges 236 voksot összegyűjtésére.
Ennek ellenére még így is akadt olyan kormánypárti politikus, aki végül leadta a voksát, az összesítés során ugyanis 219 igen szavazatot számoltak össze.
A koraestig tartó, személyeskedő hangnemben folytatott parlamenti vitát bekiabálások és füttykoncert fűszerezték, a kialakult hangzavarban Emil Boc miniszterelnök beszédét már nem tudta elmondani. Az Alkotmány téren összegyűlt 30 ezres tüntető tömeg eközben óriás kivetítőkön figyelték a parlamentben zajló eseményeket, napközben többször megrohamozták az épületet körülvevő kordonokat, kövekkel, üvegekkel dobálták a rendőröket.
A megszorítások visszavonását és a kormány lemondását követelő közalkalmazottak képviselői az eredmények tükrében kijelentették: általános sztrájk kirobbantására készülnek. A kormánynak folytatnia kell a megkezdett reformokat, más út nincs a recesszióból való kilábaláshoz - fogalmazatott a szavazást követően a kormányfő.
