BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Pénzhegyeken ülnek az amerikai vállalatok

Az amerikai cégek összesen ezermilliárd dollár készpénzt halmoztak fel, mégsem költenek beruházásokra – derül ki a Moody's jelentéséből.

2010. október 27. szerda, 13:10

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az ezermilliárd dolláros készpénzhalom egyharmadával húsz nagyobb cég rendelkezik, amelyek között felülreprezentáltak a technológiai cégek – számolta ki a Moody's a nagy amerikai cégek mérlege alapján.

A hitelminősítő kutatásai szerint a pénzt főleg részvény-visszavásárlásokra, osztalékfizetésre, illetve egyesülésre és felvásárlásokra tervezik költeni – nem munkaerő- vagy kapacitásbővítésre, mivel a cégek továbbra sem bíznak a gazdaság lendületének visszatérésében.

Miközben a kisebb méretű cégek a bankok bizalmatlansága miatt nem jutnak tőkéhez, ezért a munkanélküliség csökkentésében a nagyvállalatoknak kellene jelentősebb szerepet játszaniuk. A technológiai cégek azonban egyébként sem munkaerő-igényesen termelnek, és a jelek szerint a nagyvállalatok a 2 százalékos növekedést még mindig nem tartják valódi elmozdulásnak a recesszióból.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet