A sajtóhírek szerint a vidéki résztvevőket autóbusszal szállítják Bukarestbe, a szervezők több mint 80 ezer tüntetőre számítanak. A legfrissebb hírek szerint már egy kisebb incidensre is sor került, a parlament felé menetelő tömeg élén ugyanis megjelent néhány ellenzéki politikus is mely felháborodást váltott ki a tüntetőkben. A szakszervezeti vezetők távozásra szólították fel a szociáldemokrata (PSD) politikusokat.
Első fokú riasztás van érvényben a rendfenntartó erők között, a belügyminisztérium adatai szerint 2400 csendőrt, 2000 rendőrt és 500 forgalomirányítót rendeltek a helyszínre. A parlamenti pártok eközben gőzerővel készülnek bizalmatlansági indítvány vitájára. Az egymást követő sajtónyilatkozatokból úgy tűnik, mindkét fél biztos a győzelmében.
Nyilatkozatot adott ki a miniszterelnöki hivatal is, amelyben Emil Boc miniszterelnök kijelenti: megérti a közalkalmazottak nehéz helyzetét, ám a megszorításokat nem lehetett elkerülni. Az ellenzék által benyújtott indítvány elfogadására kevés az esély miután a kormánykoalíciót alkotó pártok vezetői továbbra is kitartanak azon eléhatározásuk mellett, hogy nem vesznek részt a voksoláson, megakadályozva ezzel az esetleges átszavazásokat.
Románia 2009 márciusában kötött 20 milliárd euró értékű készenléti hitelmegállapodást, ebből az összegből az IMF 13 milliárddal részesedik. Ennek fejében Bukarest idén a GDP 6,7 százalékára csökkenti az államháztartás hiányát, megreformálja a nyugdíjrendszerét és drasztikusan visszavágja a közszféra kiadásait. A július elsején életbe lépett intézkedések nyomán többek között 19-ről 24 százalékra nőt az áfa, 25 százalékkal csökkentek a közalkalmazotti bérek, kibővül az adókör és eltöröltek vagy drasztikusan csökkentettek több szociális juttatást is.
