A Deutsche Bank AG (DB) a harmadik negyedévben 1,21 milliárd eurós nettó veszteséget ért el, ami még így is jobb az elemzők 1,5 milliárd eurós negatívumról szóló várakozásánál. Az eredményen a Deutsche Postbank bekebelezése hagyott nyomot: az emiatti, erre a negyedévre jutó 2,3 milliárd eurós leírás nélkül 1,1 milliárd eurós profitot, illetve 7,3 milliárd eurós árbevételt ért volna el a DB. A legnagyobb német bank vezérigazgatója, Josef Ackermann tervei szerint a befektetési banki tevékenységet a mostaninál erősebb németországi kereskedelmi banki részleggel egyensúlyoznák ki, és ezért felvásárolják a Deutsche Postbank maradékát. E célból, valamint a szigorodó tőkekövetelmények finanszírozására összesen 10,2 milliárd eurós részvénykibocsátást hajt végre a DB. A befektetési banki részleg harmadik negyedéves adózás előtti eredménye 12 százalékkal, 1,1 milliárd euróra nőtt, ami magasabb a 888 millió eurós várakozásnál, és elemzők szerint jobb a többi nagybank eredményénél. A kereskedelmi banki üzletág árbevétele az előző negyedhez képest 5 százalékkal, 1,5 milliárd euróra, adózás előtti profitja pedig 64 százalékkal, 245 millió euróra nőtt.
A Deutsche Bank közzétette azt is, hogy a befektetési banki részlegében dolgozó 16 ezer alkalmazottjára átlagosan 280 ezer euró bónusz jut az év első kilenc hónapjára; a bónuszok 9 százalékos növelésével a német bank megelőzte a munkavállalóival szemben hagyományosan legbőkezűbb Goldman Sachsot is.
