BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb gigaösztönzés a japán gazdaságnak

Japánban újabb gazdaságélénkítő csomagot fogadott el a kormány kedden, az idei költségvetést módosító javaslat közel 6 ezer milliárd jent irányoz elő a belső fogyasztás növelésére.

2010. október 26. kedd, 09:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kan Naoto vezette kisebbségi kormány forintban számolva több mint 12 ezer milliárdos csomagjához a törvényhozás támogatása is szükséges.

A világ harmadik legnagyobb gazdaságát munkahelyteremtő programokkal, a kis- és középvállalkozások támogatásával, az infrastruktúra és a szociális ellátórendszer fejlesztésével élénkítené a kormány.

A júniusban hivatalba lépett kabinet már a második csomagot állította össze az exportlehetőségeket szűkítően erős jennel, a deflációval és a világgazdasági válság hatásaival sújtott gazdaság gyorsítása céljából.

A hétfőn megjelent adatok szerint az exportorientált japán gazdaság kivitele tovább lassult szeptemberben, a legkisebb mértékben nőtt az idén, a jen pedig hétfőn újabb 15 éves rekordra erősödött a dollárral szemben.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet