BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Árcsökkenéstől tart az ArcelorMittal

2010. október 26. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Ugyan árbevételét 30 százalékkal, 21,04 milliárd dollárra, nettó profitját pedig 48 százalékkal, 1,35 milliárd dollárra növelte az ArcelorMittal a harmadik negyedben, a külső körülmények romlása miatt profitvárakozásának lerontására kényszerült. A világ legnagyobb acélgyártójának EBITDA-ja - a várakozásoknak megfelelően - 2,27 milliárd dollárra javult, a negyedik negyedévre kiadott 1,5-1,9 milliárd dolláros EBITDA-várakozás azonban elmarad az elemzők által várt 2,44 milliárd dollártól. Ráadásul a Luxemburgban bejegyezett vállalat kapacitásának kihasználtsága a második negyed 78 százaléka után 71 százalékra esett - nem csoda tehát, hogy a vállalat részvényei közel 5 százalékot zuhantak Amszterdamban. Lakshmi Mittal, az acélóriás vezérigazgatója szerint költségeik növekedése, az azonnali acélárak csökkenése, valamint a szezonálisan alacsonyabb kereslet miatt bizonytalanok a kilátásaik. Az indiai milliárdos úgy véli, a gazdaság beindításához a kormányzati költekezések fokozására lenne szükség, a pénzügyi igazgató, Aditya Mittal szerint pedig csak jövőre indul be az acélipar: 2011-ben 6 százalékos keresletélénkülésre számítanak.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet