BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ázsia dobta meg a Nestlé forgalmát

Az idei első kilenc hónapban éves szinten több mint négy százalékkal bővült a Nestlé forgalma, a legnagyobb emelkedést az ázsiai piacok hozták.

2010. október 22. péntek, 10:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Nestlé bejelentése szerint idei első kilenchavi forgalma 82,77 milliárd svájci frankot tett ki, ami 4,1 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit. Ez felülmúlta a szakértők 81,03 milliárd frankos várakozását.

A cég szerint a világ minden térségében, és valamennyi termékkategóriában nőttek az eladásai, az élelmiszer- és italértékesítés 77 milliárd frank volt az év első háromnegyedében.

A vállalat árbevételét mintegy 2,7 százalékkal csökkentette a dollár gyengülése. A svájci központú Nestlé várakozása szerint idei teljes forgalma 5 százalékkal haladja majd meg a múlt évit.

A januártól szeptember végéig tartó időszakban a Nestlé eladásai 10,7 százalékkal emelkedtek Ázsiában, 5,5 százalékkal Amerikában, és 3,3 százalékkal Európában. A cég részvényeinek árfolyama 0,65 százalékot drágult a zürichi értéktőzsde pénteki korai kereskedésében.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet