BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A bolgárok is elveszik a magánnyugdíjak pénzét?

A bolgár kormány fontolgatja a magánnyugdíj-befizetések átterelését az állami nyugdíjrendszerbe. Ez szakértői és üzleti körök szerint alááshatja az éppen éledező pénzügyi piacokat, amelyek azonnal gyengüléssel reagáltak a pénteki bejelentésre.

2010. október 22. péntek, 14:40

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A költségvetési hiánnyal küszködő kormány azt fontolgatja, hogy felfüggeszti a magánnyugdíjalapokba történő befizetéseket a jövő évben - mondta Totju Mladenov bolgár munkaügyi miniszter.

Bulgáriában az is elképzelhető, hogy a nyugdíjalapokban felgyülemlett befizetéseket az állami nyugdíjalapba teszik át. Ez az elemzők és a nyugdíjalapok szerint tényleges államosítást jelent, ami megingatja a befektetői bizalmat.

Az Industry Watch elemzője szerint ezek a bolgár kormányzati elképzelések jelentősen alááshatják az emberek nyugdíjrendszerbe vetett bizalmát, és azt a befektetői bizalmat, hogy az állam védi a magántulajdon jogát.

A bolgár munkaügyi miniszter kijelentésére csökkenni kezdett a szófiai börze SOFIX indexe.

A bolgár ágazati magánnyugdíj alapokban 465 millió leva (331,2 millió dollár) volt június végén. Az általános magánnyugdíjalapokban mintegy 3 milliárd leva gyűlt össze eddig, és a kifizetést 2015-ben kezdenék.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet