Guido Mantega brazil pénzügyminiszter hétfőn bejelentette, hogy a külföldiek brazil kötvényvásárlásainak adóterheit 4 százalékról 6 százalékra növelik – ezzel is megkísérelve megtörni a brazil real árfolyamemelkedését.
Legutóbb az argentin pénzügyminiszter csatlakozott azokhoz a feltörekvő országokhoz, amelyek árfolyamháború pusztít a globális gazdaságban, és ehhez a monetáris lazítással végső soron a Federal Reserve is hozzájárul.
Miközben azonban a feltörekvő országok a dollár gyengítése miatt bírálják az amerikaiakat, Timothy Geithner amerikai pénzügyminiszter elmondta: az Egyesült Államok nem hajlandó a dollár leértékelésével export-előnyökre szert tenni, és ezt az összes többi ország szempontjából is káros stratégiának tartja.
A Reuters szerint február óta nem helyezett az amerikai pénzügyminiszter ekkora hangsúlyt az "erős dollár" témájára.
