BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Brazília lázad az árfolyamháború ellen

Fokozódik az árfolyamháború: a brazil pénzügyminiszter és a jegybankvezér bejelentette, úgy tiltakoznak az ellen, hogy számos gazdaság mesterségesen alacsony tartja az árfolyamokat, hogy nem vesznek részt a G20 novemberi szöuli találkozójának eheti előkészítésén.

2010. október 19. kedd, 10:41

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Guido Mantega brazil pénzügyminiszter hétfőn bejelentette, hogy a külföldiek brazil kötvényvásárlásainak adóterheit 4 százalékról 6 százalékra növelik – ezzel is megkísérelve megtörni a brazil real árfolyamemelkedését.

Legutóbb az argentin pénzügyminiszter csatlakozott azokhoz a feltörekvő országokhoz, amelyek árfolyamháború pusztít a globális gazdaságban, és ehhez a monetáris lazítással végső soron a Federal Reserve is hozzájárul.

Miközben azonban a feltörekvő országok a dollár gyengítése miatt bírálják az amerikaiakat, Timothy Geithner amerikai pénzügyminiszter elmondta: az Egyesült Államok nem hajlandó a dollár leértékelésével export-előnyökre szert tenni, és ezt az összes többi ország szempontjából is káros stratégiának tartja.

A Reuters szerint február óta nem helyezett az amerikai pénzügyminiszter ekkora hangsúlyt az "erős dollár" témájára.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet