BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Váratlanul csökkent az ipari termelés az USA-ban

A várt növekedés helyett csökkent augusztushoz képest az amerikai ipari termelés szeptemberben - közölte a Fed.

2010. október 18. hétfő, 16:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szeptemberben az ipari termelés 0,2 százalékkal csökkent az augusztusi 0,2 százalékos emelkedés után. A szakértők 0,2 százalékos szeptemberi növekedésre számítottak.

Az autógyártás nélkül mért ipari termelés 0,2 százalékkal csökkent az augusztusi 0,4 százalékos bővülés után. A bányaipari termelés 0,7 százalékkal nőtt, a közüzemi teljesítmény 1,9 százalékkal esett az idei kilencedik hónapban.

Szeptemberben a kapacitások kihasználtsága 74,7 százalékra mérséklődött az augusztusi 74,8 százalékról. Továbbra is elmarad az 1972-2009 közötti 80,6 százalékos átlagtól. A szakértők magasabb, 74,8 százalékos szeptemberi kapacitáskihasználtságot vártak.

Éves szinten az ipari termelés 5,4 százalékkal nőtt szeptemberben.

A második negyedévben az amerikai ipari termelés 6,6 százalékkal nőtt éves összehasonlításban, ami lassulás az első negyedévi 7,0 százalékos bővüléshez viszonyítva.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet