BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Segítettek az elbocsátások a Philipsnek

2010. október 18. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Royal Philips Electronics harmadik negyedéves eredménye jobb lett a várakozásoknál, ám a cég óvatos a most kezdődő negyedév kilátásaival kapcsolatban. A tavalyi harmadik negyedév 174 millió eurós eredménye után 524 millió euróra nőtt a holland elektronikai óriás nettó profitja, miközben a Bloomberg által megkérdezett elemzők átlagosan 358 millió euróra számítottak. Az eredmény javulása jelentős részben a hatezer munkahely megszüntetésével járó költségcsökkentéseknek, valamint az NXP Semiconductorsban birtokolt Philips-részesedés eladásának köszönhető, az árbevétel ugyanis csupán egy százalékkal nőtt. Frans van Houten, aki áprilisban átveszi a vezérigazgatói teendőket, a következő öt évben évente kétszázalékos árbevétel-növekedést szeretne elérni, ami elemzők szerint nem lesz könnyű a GE-vel és a Siemensszel versenyző holland cégnek. A Philips következő negyedéves kilátásai sem túl jók, mivel a vállalat átszervezés miatt legalább 80 millió euró leírására kényszerül.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet