BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Optimisták a német kutatók

2010. október 14. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Európa legnagyobb gazdaságában erősödik a fogyasztás, ezért a nyolc legnagyobb német gazdasági kutatóintézet féléves jelentésében jelentősen javította GDP-növekedési prognózisát: áprilisban 2010-re 1,5 százalékos emelkedést jósoltak, amit most 3,5 százalékra emeltek. A jövőre prognosztizált 1,4 százalék helyett kétszázalékos bővülést várnak. A német kormány által tanácsadásra felkért gazdaságkutató intézetek - köztük a ZEW, az Ifo és az RWI - szerint a második félévben sem törik meg a német gazdaság motorja, az exportszektor lendülete, és az így létrejött konjunktúra nyomán a jelenlegi 7,5 százalékról 2011-re - a 2,9 millió főnek megfelelő - hét százalékra fog csökkenni a munkanélküliségi ráta. A foglalkoztatottság javulásával az utóbbi években nem látott mértékben bővülhet a belső fogyasztás, ami ellensúlyozhatja az exportpiacok hűlését - annak ellenére, hogy a német fogyasztók hagyományosan hajlamosak a megtakarításra, és a kormány is jelentős megszorításokat hajt végre.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet