A pénzügyminisztérium előtt 24 órája tüntető dolgozókhoz csatlakozott a bukaresti egészségügyi pénztár igazgatóságának mintegy ötszáz alkalmazottja, letették a munkát a fővárosi munkaügyi minisztériumban és a megyei kirendeltségeken, de szolidaritást vállalt a tüntetőkkel a Román Posta szakszervezete is.
A pénzügyminisztérium munkatársai által kirobbantott munkabeszüntetés törvénytelen, ezért azoknak, akik nem veszik fel a munkát vállalniuk kell a következményeket - nyilatkozta a helyi sajtónak Gheorghe Ialomitianu pénzügyminiszter.
A sztrájk azonnali beszüntetését követeli az országos munkaadói szövetség (ACPR) is. Aggodalomra ad okot a közpénzügyi szektor sztrájkja, mivel az komolyan veszélyezteti az ország gazdaságának egyensúlyát - áll a szervezet vezetőinek közleményében.
A legfrissebb hírek szerint az ország 26 megyéjében - köztük Erdély szinte valamennyi megyeszékhelyén sztrájkolnak az adóhatóság, a munkaügyi hivatalok és az társadalombiztosítási pénztárak munkatársai, sok helyen akadozik az ügyfélfogadás a postákon is. A közalkalmazotti érdekképviseletek vezetői folyamatosan tárgyalnak a pénzügyi tárca vezetőivel.
