BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Durvul a helyzet Romániában

Lassan általános sztrájkká növi ki magát a pénzügyminisztérium alá tartozó intézmények alkalmazottainak szerdán elkezdett spontán tiltakozóakciója, miután csütörtökön a közszféra szinte valamennyi dolgozója szolidaritásból szintén megtagadta a munkát.

2010. október 14. csütörtök, 12:40

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A pénzügyminisztérium előtt 24 órája tüntető dolgozókhoz csatlakozott a bukaresti egészségügyi pénztár igazgatóságának mintegy ötszáz alkalmazottja, letették a munkát a fővárosi munkaügyi minisztériumban és a megyei kirendeltségeken, de szolidaritást vállalt a tüntetőkkel a Román Posta szakszervezete is.

A pénzügyminisztérium munkatársai által kirobbantott munkabeszüntetés törvénytelen, ezért azoknak, akik nem veszik fel a munkát vállalniuk kell a következményeket - nyilatkozta a helyi sajtónak Gheorghe Ialomitianu pénzügyminiszter.

A sztrájk azonnali beszüntetését követeli az országos munkaadói szövetség (ACPR) is. Aggodalomra ad okot a közpénzügyi szektor sztrájkja, mivel az komolyan veszélyezteti az ország gazdaságának egyensúlyát - áll a szervezet vezetőinek közleményében.

A legfrissebb hírek szerint az ország 26 megyéjében - köztük Erdély szinte valamennyi megyeszékhelyén sztrájkolnak az adóhatóság, a munkaügyi hivatalok és az társadalombiztosítási pénztárak munkatársai, sok helyen akadozik az ügyfélfogadás a postákon is. A közalkalmazotti érdekképviseletek vezetői folyamatosan tárgyalnak a pénzügyi tárca vezetőivel.

Túrós-Bense Levente
Túrós-Bense Levente

Ez is érdekelhet