BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyakunkon az újabb rossz hírek

Rontottak az amerikai gazdasági idei és jövő évi növekedési kilátásán vezető közgazdászok, akik szerint továbbra is magas marad az amerikai munkanélküliség.

2010. október 11. hétfő, 19:38

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az amerikai gazdaság az idén és jövőre egyaránt 2,6 százalékkal bővülhet a májusban várt 3,2 százalékkal szemben - derült ki a Országos Üzleti Közgazdász Szövetség (NABE) legújabb, 46 közgazdász megkérdezésével készült felméréséből.

A szakértők szerint az amerikai GDP több mint kétharmadát adó lakossági kiadás csak mérsékelten bővül az idén és jövőre, elsősorban a magas munkanélküliség miatt. A szeptemberi amerikai munkanélküliség 9,6 százalék volt. A ráta a szakemberek szerint 9,5 százalék körüli marad a jövő év közepéig, majd 9,2 százalékra mérséklődik 2011 végére.

A NABE kutatásában megkérdezettek szerint az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed alapkamata - napikamatcélja - 0,0-0,25 százalék marad még valamikor 2011 második felében is, majd 0,50 százalékra emelkedik a jövő év végére. A jelenleg érvényes kamatszint 2008. decembere óta nem változott.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet