Az amerikai gazdaság az idén és jövőre egyaránt 2,6 százalékkal bővülhet a májusban várt 3,2 százalékkal szemben - derült ki a Országos Üzleti Közgazdász Szövetség (NABE) legújabb, 46 közgazdász megkérdezésével készült felméréséből.
A szakértők szerint az amerikai GDP több mint kétharmadát adó lakossági kiadás csak mérsékelten bővül az idén és jövőre, elsősorban a magas munkanélküliség miatt. A szeptemberi amerikai munkanélküliség 9,6 százalék volt. A ráta a szakemberek szerint 9,5 százalék körüli marad a jövő év közepéig, majd 9,2 százalékra mérséklődik 2011 végére.
A NABE kutatásában megkérdezettek szerint az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed alapkamata - napikamatcélja - 0,0-0,25 százalék marad még valamikor 2011 második felében is, majd 0,50 százalékra emelkedik a jövő év végére. A jelenleg érvényes kamatszint 2008. decembere óta nem változott.
