Története során először tervez eurókötvény-kibocsátást az orosz állam. Az áprilisban 5,5 milliárd dollár értékű államkötvényt kibocsátó Oroszország pénzügyminiszter-helyettese, Dmitrij Pankin elmondása szerint hasonló mértékben tervez eurókötvényeket kiadni, és a vállalatok eurókötvény-jegyzésének is lökést adna e lépéssel. Pankin ugyanakkor elmondta, a devizában denominált államadósság arányának csökkentésére fognak törekedni; az orosz költségvetés 1999 óta először volt deficites tavaly, és a várakozások szerint csupán 2014-re sikerül felszámolni a hiányt. A pénzügyminiszter-helyettes szerint a jövőben egyrészt maximálnák az államadósság mértékét, másrészt a rubelben denominált kötvényeket részesítenék előnyben.
A Bloomberg adatai szerint 2007 óta 99 százalékkal, 50 millió euróra zuhantak idén az orosz vállalatok euróhitel-eladásai; három éve még a feltörekvő piaci eurókötvény-jegyzések 17 százalékát tették ki az orosz vállalati kötvények. Makszim Tisin, az UFG Asset Management portfóliómenedzsere szerint a befektetők bizalma megrendült az euróban a hitelválságot követő időszakban, ezért zuhantak ilyen nagyot az orosz vállalatikötvény-jegyzések is az európai devizában. Az orosz kormány eurójegyzésének voltak előjelei is, hiszen a második legnagyobb orosz bank, az állami tulajdonban álló VTB október 6-án 1 milliárd dollár értékben bocsátott ki tízéves lejáratú eurókötvényeket, amelyek nagy sikert arattak az európai és az amerikai befektetők körében: háromszoros túljegyzés és 8,25 százalékos hozam mellett keltek el. A VTB Group elnökhelyettese, Herbert Moos szerint az államkötvényjegyzés esetleges sikere az olcsóbb eurókötvény-kiadásra fogja bátorítani az orosz nagyvállalatokat.
