BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A csehek nem akarják az eurót

Csehország euróövezeti csatlakozását csak a lakosság 30 százaléka támogatja - derült ki abból az országos felmérésből, amelyet a prágai STEM közvélemény-kutató ügynökség készített.

2010. október 11. hétfő, 19:41

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A megkérdezettek 70 százaléka elutasította az euró bevezetését Csehországban abban a közelmúltban készített felmérésben, amelynek eredményét hétfőn délután hozta nyilvánosságra a STEM. Arra a kérdésre - jó irányban fejlődik-e az Európai Unió - a megszólítottak 52 százaléka adott negatív választ.

A közös európai pénznem gyorsított bevezetését Csehországban hétfőn Miroslav Singer, a Cseh Nemzeti Bank (CNB) elnöke is elutasította. Singer elemzésében leszögezte: Csehország csatlakozása az euróövezethez jelenleg "nem kiemelt témája" a cseh jegybanknak, s ez a helyzet "még néhány évig így marad".

Csehország eredetileg azt a célt tűzte ki maga elé, hogy 2010-ben csatlakozik az euróövezethez, de erről később a közkiadások kedvezőtlen alakulása miatt a kormányok lemondtak.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet