BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Déli Áramlat: a BASF is beszáll

Bekapcsolódik a Déli Áramlat projektbe a német Wintershall, a BASF kőolaj- és gázipari leányvállalat is.

2010. október 10. vasárnap, 14:48

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Olasz lapok a német és olasz miniszterelnökök megállapodására hivatkozva közölték: a Wintershall 10-12 százalékos részesedést kapna a projektben, amelyben jelenleg az orosz Gazpromnak, az olasz Eninek és a francia EDF-nek van érdekeltsége.

Az érintett két vállalat egyike sem kommentálta a lapértesülést.

A Déli Áramlat a tervek szerint Oroszországból a Fekete-tengeren át Bulgáriába, Görögországba, Olaszországba, Szerbiába, Magyarországra, Szlovéniába és Ausztriába szállít évi 63 milliárd köbméter gázt 2015-től, s megépítése különböző becslések szerint 8-25 milliárd euróba kerül majd.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet