Olasz lapok a német és olasz miniszterelnökök megállapodására hivatkozva közölték: a Wintershall 10-12 százalékos részesedést kapna a projektben, amelyben jelenleg az orosz Gazpromnak, az olasz Eninek és a francia EDF-nek van érdekeltsége.
Az érintett két vállalat egyike sem kommentálta a lapértesülést.
A Déli Áramlat a tervek szerint Oroszországból a Fekete-tengeren át Bulgáriába, Görögországba, Olaszországba, Szerbiába, Magyarországra, Szlovéniába és Ausztriába szállít évi 63 milliárd köbméter gázt 2015-től, s megépítése különböző becslések szerint 8-25 milliárd euróba kerül majd.
