BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nem sikerült megmenteni antwerpeni Opel-üzemet

Nem sikerült befektetőt találni a General Motors (GM) által felszámolásra ítélt antwerpeni Opel-üzem továbbműködtetésére, így az 1200 dolgozót foglalkoztató termelő részleg az év végéig bezár - közölte hétfőn a német Opel Művek belgiumi képviselete.

2010. október 4. hétfő, 15:35

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az amerikai GM-csoporthoz tartozó Opel hónapokkal ezelőtt gazdaságossági megfontolásokra hivatkozva úgy döntött, hogy felszámolja a legnagyobb flamand városban található üzemét, amelyet még 1924-ben alapítottak. Fénykorában a telephelyen 7 ezer munkás dolgozott. Az utóbbi években különböző Astra modelleket gyártottak itt, külföldi értékesítésre.

Az Opel közös munkabizottságot hozott létre a flamand kormánnyal, hogy módot találjanak minél több alkalmazott máshol történő foglalkoztatására. Egy ideig azt sem zárták ki, hogy jelentkezik valamilyen befektető, aki fenn tudná tartani a termelést az üzemben, de az ebbe vetett remények szeptember végén elszálltak, így a cég most közölte: az év végéig felszámolják az üzemet.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet