BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még súlyosabb a spanyol munkanélküliség

2010. október 4. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az eurózóna legnagyobb munkanélküliségével sújtott Spanyolországban szeptemberben 1,21 százalékkal tovább nőtt a regisztrált állástalanok aránya. A spanyol munkaügyi minisztérium közleménye szerint a munkanélküli-segélyért folyamodók száma augusztushoz képest 48 ezer fővel, 4,017 millióra nőtt szeptemberben; augusztusban az Eurostat adatai szerint 20,5 százalékos volt a munkanélküliségi ráta. A szolgáltató szektorban 2,3 százalékkal, a mezőgazdaságban 2,9 százalékkal, az iparban pedig 0,9 százalékkal jelentkeztek többen munkanélküli-segélyért. A gyászos mutatók a kormány szerint sem fognak gyorsan javulni, hiszen a drasztikus megszorítások tovább fékezik a spanyol gazdaság lendületét, és az ingatlanbuborék kidurranásával megszűnő építőipari munkahelyeket sem pótolja más. A munkaügyi minisztérium szerint 2010-ben átlagosan 19,8 százalékos lesz a munkanélküliségi ráta.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet