BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Gigaprivatizáció a szomszédban

Meghirdette az ukrán állami távközlési cég, az UkrTelekom teljes privatizációját hirdette a kijevi kormány.

2010. szeptember 28. kedd, 17:38

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A kormány 10-12 milliárd hrivnya (1,25-1,5 milliárd dollár) bevételt vár a 93 százaléknyi állami tulajdonrész nyílt aukciós értékesítésétől. Erre még az év vége előtt sor kerül - derül ki egy kedden ismertetett kormánydöntésből.

A szakértők szerint a kormánynak állami vagyonokat kell eladnia költségvetési hiányának a mérséklése céljából, és azért, hogy finanszírozhassa reformprogramjait.

Az UkrTelekom ellenőrzi az ukrán vonalas telefonpiac mintegy 80 százalékát. A cég első félévi nyeresége 6,1 millió dollárral egyenértékű volt az egy évvel korábbi 16 millió dollár veszteség után.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet