BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kemény szabályokat és büntetéseket akarnak a németek

Wolfgang Schäuble, a német pénzügyminiszter a 27 európai pénzügyminiszternek írt levelében elmondta: teljes mellszélességgel támogatja az Európai Bizottság javaslatát, miszerint többmillió eurós büntetéssel sújtanák a deficitjük és államadósságuk csökkentésére képtelen tagországokat.

2010. szeptember 27. hétfő, 08:21

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Financial Times értesülései szerint a Németország vezette csoport – amelybe beletartozik Hollandia és Nagy-Britannia, valamint az Európai Bizottság szakértői – keményen lobbizik a költségvetési fegyelmezetlenségek súlyosabb büntetéséért, miközben Franciaország és Olaszország szembehelyezkednek a szigorítással.

A brit pénzügyi lap által megszerett dokumentumok szerint a büntetés ennél keményebb formát is ölthet, hiszen van olyan javaslat is, amely szerint a nem elég szigorú költségvetési fegyelmet tanúsító országokat az úniós mezőgazdasági és strukturális támogatások megvonásával, sőt, az Európai Tanácsban gyakorolt szavazati joguk felfüggesztésével sújtanák.

A José Manuel Barroso és Olli Rehn által szerdán bemutatandó javaslatok szerint a GDP 60 százalékát elérő államadósság, és az 5 százalékos költségvetési hiány válna büntetendővé.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet