BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Még tartja a kamatot a svájci jegybank

2010. szeptember 16. csütörtök, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A svájci frank árfolyama miatt aggódók fellélegezhettek, miután a svájci jegybank (SNB) nem változtatott 0,25 százalékos alapkamatán. Ez megfelel a Bloomberg által megkérdezett elemzők prognózisának, ugyanakkor a UBS AG elemzői 25 bázispontos kamatemelést vártak. A jegybank hangsúlyozta, hogy a hazai deviza további erősödése aláásná az exportvezérelt gazdasági fellendülést. Nem változtatott a bank döntéshozóinak szándékán, hogy a berni kormány csütörtökön 1,8 százalékról 2,7 százalékra javította a 2010-re vonatkozó GDP-növekedési kilátását, ami mérsékli a kamatemelés indokoltságát. A szigorítás mellett szólna emellett az infláció és az ingatlanpiaci árbuborék kialakulásának megelőzése is. Bár Alexander Koch, az UniCredit elemzője úgy látja, hogy a túl korai kamatemeléssel tovább erősítették volna a június közepe óta az euróval szemben 6,3 százalékot dráguló frankot, a Bloxham Stockborkers elemzője, Alan McQuaid szerint inkább előbb, mint utóbb emelni fogja a hitelköltséget az SNB. (A frank árfolyamával kapcsolatos elemzésünket lásd a 10. oldalon.)

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet