BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Buffett szerint nagy fellendülés jöhet

2010. szeptember 14. kedd, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Menjenek és beszéljenek végre a bankárukkal - javasolta Warren Buffett az amerikai vállalkozóknak. Az omahai bölcsnek is nevezett befektető kizárta a lehetőségét annak, hogy az Egyesült Államok gazdasága újabb recesszióba süllyedhet. Elmondása szerint "bikának látja" az amerikai gazdaság kilátásait és a Berkshire Hathaway által birtokolt vállalkozások növekedési pályán vannak. A milliárdos befektető cége februárban vette meg 27 milliárd dollárért a Northern Santa Fe Corp. vasúti társaságot; a 80 éves guru az üzletet egy, az ország jövőjére tett fogadásként jellemezte.

Buffett álláspontja az amerikai gazdaság várható teljesítményével kapcsolatban éles ellentétben áll Nouriel Roubini, Martin Feldstein és más közgazdászok véleményével, akik szerint az újabb recesszió esélye legalább egy a háromhoz az USA-ban - írta elemzésében a Bloomberg. Úgy érzékelem, a hangulat jelentősen romlott a gazdasági szereplők körében az elmúlt három hónapban, főként a médiában - ismerte el Buffett, aki azonban ennek okát nem lelte saját vállalkozásaiban: a Berkshire jelenleg több embert foglalkoztat, mint két hónapja. Buffett szerint az amerikai bankok készen állnak arra, hogy bővítsék hitelezési tevékenységüket, s biztatta a vállalkozókat, keressék meg a pénzintézeteket üzleti elképzeléseikkel. A befektető, aki a Wells Fargo egyik fő részvényese is, elmondta: a Wells Fargónál nagyon boldogak lennének, ha hitelkihelyezéseik nagysága elérné az 50 milliárd dollárt.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet