BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Biztató jel az USA-ból: megugrottak a készletek

Két éve nem bővültek az amerikai cégeknél lévő készletek olyen mértékben, mint júliusban – derült ki az amerikai kereskedelmi minisztérium tájékoztatásából.

2010. szeptember 14. kedd, 16:53

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A készletek a 0,7 százalékos várakozásoknál jobban, 1 százalékkal növekedtek júliusban az előző hónaphoz képest, az árbevétel azonban ettől elmaradva, 0,7 százalékkal javult.

A készletek és az árbevétel aránya 1,26 maradt, akárcsak júniusban – tavaly júliusban azonban még 1,35-öt mutatott ez az arány.

A Moody's közgazdásza, Aaron Smith szerint továbbra is óvatosak az amerikai cégek, de a készlet-adatok mindenképpen biztató jelnek számítanak.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet