BUX 139495.62 1,36 %
OTP 44920 2,14 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Sok embert vesz fel a Deloitte

2010. szeptember 13. hétfő, 23:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A Deloitte Touche Tohmatsu, a négy legnagyobb globális könyvelőcég egyike bejelentette, globális árbevétele meggyőző mértékben nőtt a tavalyi pénzügyi évben, ezért a következő öt esztendőben évente legalább 50 ezer embert szerződtetnek. A májusban befejeződött pénzügyi évben 1,8 százalékkal, 26,6 milliárd dollárra nőtt a Deloitte árbevétele, főleg az ázsiai kereslet élénkülése miatt. Leginkább a tanácsadási részleg árbevétele bővült - 14,9 százalékos növekedést követően 7,5 milliárd dollárra nőtt -, a kisebb stratégiai részleg pedig 19 százalékos javulást ért el, miközben a könyvelési részleg bevételei egy százalékkal, a pénzügyi tanácsadó egység bevételei pedig két százalékkal visszaestek. A régiók közül Ázsiában 8,5 százalékkal, Észak- és Dél-Amerikában pedig - elsősorban a lendületes brazil növekedésnek köszönhetően - négy százalékkal nőtt az árbevétel, a többi régióban, így Európában és a Közel-Keleten azonban csökkent. A cég jelenleg világszerte 170 ezer embernek ad munkát, a vezérigazgató, Jim Quigley azonban a következő öt évben 250 ezerrel, tehát két és félszeresére növelné a szervezet létszámát. Az ambiciózus tervnek a vezető szerint tükröznie kell a Deloitte földrajzi terjeszkedését és a cég által nyújtott szolgáltatások tervezett bővítését is.

Kasnyik Márton
Kasnyik Márton

Ez is érdekelhet