BUX 139618.92 0,55 %
OTP 45690 0,86 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Hatalmas pénzt fizethet Ukrajna

Jogtalanul sajátította ki az ukrán Naftogaz a RUE földgázát, ezért a bíróság szerint 3 milliárd dollárt fizethet ezért.

2010. augusztus 19. csütörtök, 10:38

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Ukrajna 3 milliárd dollárt fizet a RosUkrEnergónak (RUE), miután a stockholmi kereskedelmi kamara választott bírósága után egy kijevi bíróság is úgy ítélte meg, hogy az ukrán Naftogaz jogtalanul sajátította ki a RUE ukrán tárolókban lévő gázát, s a visszaszolgáltatandó 12,1 milliárd köbméter gáz ára mintegy 3 milliárd dollárt tesz ki. A kijevi bíróság augusztus 13-án hozott döntését csütörtökön a Kommerszant című lap ismertette. A RUE fele részben a Gazprom, 45 százalékban az ukrán Dmitrij Firtas, és 5 százalékban Ivan Furszin üzletember tulajdona. A cég kizárólagos joggal szállította a Gazprom által eladott közép-ázsiai gázt Ukrajnának, míg a maradékot egyebek között Magyarországon érétkesítette, ahová a 2009. januárjában lezajlott orosz-ukrán gázháborúig évi 3,5 milliárd köbmétert szállított az Emfesznek.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet