BUX 139618.92 0,55 %
OTP 45690 0,86 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Csökkenti a beruházásait a CEZ

Kevesebb összeget fordít beruházásokra a tervezetthez képest a cseh CEZ villamosművek, amelynek hét százalékos részesedése van a Mol-ban.

2010. augusztus 19. csütörtök, 15:29

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Lidove Noviny csütörtöki számában arról számolt be egy meg nem nevezett forrásra hivatkozva, hogy a piaci értéke alapján Közép-Európa legnagyobb cége akár 100 milliárd koronával (5,17 milliárd euróval) is csökkentheti a következő öt évben fejlesztésekre fordítandó összeget.

A társaság szóvivője nem kommentálta a hírt, csupán annyit mondott: a cégcsoportnál keresik a megtakarítási lehetőségeket, hogy igazodjanak a válság után megváltozott körülményekhez, amelyeket a villamosenergia árának csökkenése, illetve a hitelszűke jellemez.

A CEZ augusztus elején arról számolt be, hogy profitcsökkenést kellett elszenvednie az idei első félévben: az adózott nyereség 28,7 milliárd korona volt 2010 első hat hónapjában, 18,5 százalékkal elmaradva az egy évvel korábbitól. Ugyanakkor a bevétel 1,7 százalékkal 98,7 milliárd koronára emelkedett. A nyereség az áram árának csökkenése miatt esett vissza. 

A CEZ fő profilja az áramtermelés és -szolgáltatás. A társaság a legnagyobb csehországi áramtermelő és szénfelhasználó. Áramot megújuló forrásokból, atomerőművekkel és széntüzelésű erőművekkel állít elő.

A társaság Magyarországon 2007 óta a Mol Nyrt. stratégiai partnere. A közös erőműépítésekre szóló stratégiai együttműködése keretében a CEZ 7 százaléknyi "A" sorozatú Mol törzsrészvényt vásárolt a Mol-tól, részvényenként 30 ezer forintért, 15,8 milliárd koronás költséggel.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet