BUX 139656.19 0,58 %
OTP 45690 0,86 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Tizenötezer embert küldenek kényszerszabadságra Romániában

Kéthónapos kényszerszabadságra küldik a román államvasutak szállítási részlegének (CFR Calatori) 15 ezer alkalmazottját a vállalat veszteségeinek csökkentése érdekében.

2010. augusztus 16. hétfő, 19:59

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Adrian Vlaicu, a CFR Calatori marketing osztályának igazgatója a román közszolgálati rádiónak hétfőn elmondta, hogy ez az intézkedés a vállalt valamennyi alkalmazottját érinti.

A kényszerszabadság azt jelenti, hogy az év végéig sorban mind a 15 ezer személy két hónapig nem dolgozik, és erre az időszakra a bérének csak a 75 százalékát kapja meg. Tavaly a román államvasutak teherszállító részlege (CFR Marfa) is hasonló intézkedést érvényesített azért, hogy a megcsappant bevételek közepette csökkentse kiadásait. 

A múlt héten a román hírügynökségek arról tájékoztattak, hogy a román közlekedési minisztérium kidolgozott egy határozattervezetet, amelynek értelmében a CFR valamennyi részlegétől 12 800 személyt bocsátanak el.

Radu Berceanu közlekedési miniszter nem erősítette meg a számot, de azt elismerte, hogy csak abban az esetben nem lesznek leépítések, ha a CFR növeli a bevételeit. A tárcavezető szerint a jelentős veszteséget termelő állami vállalat bevételei tavaly 50 százalékkal csökkentek az előző évhez képest.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet