Először fordult elő a válság kezdete óta, hogy a tőkekivonások mértéke meghaladta az új befektetésekét - adta hírül a Novinite bolgár hírportál.
Az első félévi 358,5 millió eurónyi befektetett tőke elsősorban Hollandiából (993 millió), Oroszországból (103,4 millió), valamint az Egyesült Államokból (47,3 millió) érkezett. A befektetők a közszolgáltatókat (108,2 millió), és az ingatlanpiacot (93 millió) találták a legvonzóbb célpontnak.
Bulgária eközben 713 millió eurót fektetett be Ausztriában és valamivel kevesebb mint 200 milliót a Holland Antillákon és az Egyesült Királyságban.
Az előzetes adatok szerint a tőkekivonás valamivel kevesebb, mint 22 millió euróval haladta meg az új külföldi befektetések mértékét.
