BUX 139656.19 0,58 %
OTP 45690 0,86 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Közel 80 százalékkal esett az FDI Bulgáriában

A Bolgár Nemzeti Bank jelentése szerint 78 százalékkal, a GDP 4,6 százalékáról egy százalékára csökkent az első félévben a külföldi működőtőke (FDI) beáramlása az egy évvel korábbihoz képest.

2010. augusztus 16. hétfő, 17:24

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Először fordult elő a válság kezdete óta, hogy a tőkekivonások mértéke meghaladta az új befektetésekét - adta hírül a Novinite bolgár hírportál.

Az első félévi 358,5 millió eurónyi befektetett tőke elsősorban Hollandiából (993 millió), Oroszországból (103,4 millió), valamint az Egyesült Államokból (47,3 millió) érkezett. A befektetők a közszolgáltatókat (108,2 millió), és az ingatlanpiacot (93 millió) találták a legvonzóbb célpontnak. 

Bulgária eközben 713 millió eurót fektetett be Ausztriában és valamivel kevesebb mint 200 milliót a Holland Antillákon és az Egyesült Királyságban.

Az előzetes adatok szerint a tőkekivonás valamivel kevesebb, mint 22 millió euróval haladta meg az új külföldi befektetések mértékét.

MTI-Eco
MTI-Eco

Ez is érdekelhet