A román pénzügyminisztérium eredetileg 400 millió euró értékben tervezett kibocsátást.
Románia utoljára tavaly november 29-én dobott piacra egyéves kincstárjegyeket, akkor 1,42 milliárd euró értékben, kisebb, 4,25 százalékos hozammal.
Románia az idén eddig közel 22 milliárd lej, és 1 milliárd euró kötvényt bocsátott ki a költségvetési hiány fedezésére.
Szerdán hozták nyilvánosságra, hogy az idei első félévi államháztartási hiány 18,07 milliárd lejt (4,25 milliárd euró) tett ki. Ez a Nemzetközi Valutaalap (IMF) és a román kormány által közösen megállapított 18,20 milliárd lej célérték alatt van.
