A Napi Gazdaság cikke
A nagykanizsai székhelyű Kanizsa Trend Kft.-nél egy 100 milliós kapacitásbővítő beruházást követően különböző bőrhuzatok gyártásába kezdenek.
Ezzel párhuzamosan várhatóan két üzemben mintegy 100 fős létszámbővítés is lesz a már jelenleg is több mint 400 dolgozót foglalkoztató bútorgyártó cégnél.
A program révén a bútorgyártó társaság éves árbevétele várhatóan több mint 300 millió forinttal nő.
Miklós Zsolt ügyvezető igazgató a Zalai Hírlapnak úgy nyilatkozott, hogy a termelés mintegy 50 dolgozóval várhatóan március második felében kezdődik, s ha minden a tervek szerint alakul, szeptembertől megduplázzák a létszámot.
Már most úgy tűnik, képzett munkaerőben nem lesz hiány, hiszen csupán a GE Energy idén megszűnő ipariszűrőbetét-gyártó üzeméből jó néhány dolgozót fel tudnak venni.
A termékeinek több mint 60 százalékát a külpiacokon értékesítő Kanizsa Trend Kft.-t 358 millió forintos alaptőkével még 1989-ben hozta létre a Kanizsa Bútorgyár és a Steinhoff-csoport, utóbbi 2006 júliusában lett a társaság százszázalékos tulajdonosa.
A gazdasági válság ellenére a Kanizsa Trend a tavaly júniusban záruló üzleti évében 100 millió forinttal tudta növelni árbevételét, ráadásul az üzemi eredmény meghaladta a 210 millió forintot.
Mindez többek között annak köszönhető, hogy a környező országok piacain, például Romániában és Horvátországban is növelni tudta értékesítését.
