Az amerikai legfelsőbb bíróság döntése a korábbinál könnyebbé teszi a szövetségi választási kampányok cégek általi támogatását, aminek leginkább a nehéz helyzetbe került helyi televízióállomások örülhetnek - számolt be a Reuters.
A döntés következtében egyre valószínűbbnek látszik, hogy 2010 rekord szintet jelenthet a politikai hirdetésekből származó bevételek szempontjából. A testület 5-4-es szavazataránnyal hozta meg határozatát, amely az üzleti szféra szereplőit, a szakszervezeteket és nonprofit intézményeket szabadítja fel a 2002-es szabályozás alól, amely az említett szereplők számára az előválasztásokat megelőző 30, illetve az általános voksolások előtti 60 napra korlátozta a kampánytámogatást.
Az új helyzetben várhatóan több százmillió dollárra nőhetnek a politikai reklámköltések, a TNS Media Intelligence és a Campaign Media Analysis Group felmérése szerint az elmúlt időszakban az ilyen jellegű kiadások elérhették a 2,6-2,8 milliárd dollárt. Az idei költésekben 20 százalékos növekedést, mintegy 500 millió dolláros többletet okozhat a bírósági döntés, amely összegnek több mint fele helyi csatornákhoz áramlik majd. A Television Bureau of Advertising korábban 1,5 millió dollárra becsülte az idei ráfordítások lehetséges összegét, amely az intézet szerint ezek után inkább 1,8 milliárdhoz állhat közelebb.
