BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Kaszálhatnak a tévék a kampányköltéseken

Az amerikai legfelsőbb bíróság megkönnyítette a pártok kampányának cégek általi támogatását.

2010. január 22. péntek, 13:42

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az amerikai legfelsőbb bíróság döntése a korábbinál könnyebbé teszi a szövetségi választási kampányok cégek általi támogatását, aminek leginkább a nehéz helyzetbe került helyi televízióállomások örülhetnek - számolt be a Reuters.

A döntés következtében egyre valószínűbbnek látszik, hogy 2010 rekord szintet jelenthet a politikai hirdetésekből származó bevételek szempontjából. A testület 5-4-es szavazataránnyal hozta meg határozatát, amely az üzleti szféra szereplőit, a szakszervezeteket és nonprofit intézményeket szabadítja fel a 2002-es szabályozás alól, amely az említett szereplők számára az előválasztásokat megelőző 30, illetve az általános voksolások előtti 60 napra korlátozta a kampánytámogatást.

Az új helyzetben várhatóan több százmillió dollárra nőhetnek a politikai reklámköltések, a TNS Media Intelligence és a Campaign Media Analysis Group felmérése szerint az elmúlt időszakban az ilyen jellegű kiadások elérhették a 2,6-2,8 milliárd dollárt. Az idei költésekben 20 százalékos növekedést, mintegy 500 millió dolláros többletet okozhat a bírósági döntés, amely összegnek több mint fele helyi csatornákhoz áramlik majd. A Television Bureau of Advertising korábban 1,5 millió dollárra becsülte az idei ráfordítások lehetséges összegét, amely az intézet szerint ezek után inkább 1,8 milliárdhoz állhat közelebb.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet