Bernie Ecclestone, a Forma 1 első számú vezetője is részese a svéd Saab autómárkáért folytatott versenynek, miután a General Motors (GM) a héten bejelentette: megfelelő vevő hiányában a gyár bezárásán gondolkodik - számolt be a BBC. Ecclestone a nemrégiben a Renault Forma 1-es csapatába beszálló luxemburgi befektetési társasággal, a Genii Capitallal egyesíti erőit a márka megszerzése érdekében. A Forma 1 ura a Bloomberg hírügynökségnek elmondta: a Saab egy jó márka, amit a jelenlegi tulajdonosai minden bizonnyal nem kezeltek kellő gondossággal. A Forbes 2009-es listája 3,7 milliárd dollárra teszi Ecclestone családi vagyonát.
Közben a sportautókat gyártó holland Spyker is bejelentkezett a jelenleg a General Motors tulajdonában lévő Saabért, Victor Müller vezérigazgató szerint a márka nagy potenciált rejt magában. A Saab 2001 óta nem volt képes nyereséget termelni, a 2008-as évet 3 milliárd koronás (mintegy 412 millió dolláros) veszteséggel zárta, jelenleg 3400 embert foglalkoztat Svédországban. Az amerikai eladások tavaly 59 százalékos zuhanás után 8680 darabot értek el, de ugyanekkora mértékű mélyrepülést jelent a tavaly novemberig Európában eladott 25 ezer Saab is.
Az autógyár igazgatótanácsának ülésére a mai napon kerül sor, ahol többek között arról is döntenek, hogy a négyhetes leállás után jövő hétfőn újraindulhat-e a termelés az üzemben. Korábban a kínai Beijing Auto 200 millió dollárért vásárolt meg gyártási technológiákat a svédektől, amelyeket saját márkáiban használ majd fel.
