A Fiat tervei szerint a következő három évben egymillióra növelné az Olaszországban gyártott gépkocsik számát - írta a BBC.
A bejelentés azonban nem érinti azt a korábbi közlést, amely szerint az 5 olasz gyár közül a legkisebbet bezárják Szicíliában 2011-ben - az infrastruktúra hiánya miatt minden onnan kikerülő autó előállítása közel 1000 euróval többe kerül az átlagnál.
Sergio Marchionne vezérigazgató azt is elmondta, hogy a társaság 8 milliárd eurót költ majd befektetésekre és kutatásra a következő két évben, mely összeg kétharmadát Olaszországon belül használják majd fel.
Idén közel 650 ezer Fiat gördült le a gyártósorokról, a kapacitásbővítést az olasz kormány is sürgette. A vezérigazgató szerint a turini üzem 2012-től két Chrysler-modellt is gyárt majd, a Fiat Panda pedig átkerül a dél-olasz Pomigliano-ba.
