BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az autók miatt költenek keveset a franciák

A fogyasztói költések nem várt módon csökkentek novemberben, leginkább a roncsprémiumok következtében.

2009. december 23. szerda, 10:31

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Váratlanul esett a francia fogyasztási költések szintje novemberben, a legnagyobb kétségeket a munkanélküliség jelenti, amelynek hatását a roncsprémium sem tudta kiegyenlíteni - írja a Bloomberg.

A statisztikai hivatal jelentése szerint 0,1 százalékkal csökkent októberhez képest a költési szint, szemben az elemzők által várt 0,5 százalékos bővüléssel. Novemberben éves szinten 3,2 százalékkal emelkedett a mutató, szeptemberhez képest októberben 1 százalékos kiigazított bővülést mértek.

Az autóeladások éves szinten 48 százalékkal ugrottak meg novemberben, 216 452 új gépkocsit adtak el a hónap során. A roncsprémium-programok hatása, hogy az autót vásárlók más területeken erőteljesen visszafogják fogyasztásukat - mondta Dominique Barbet, a BNP Paribas elemzője.

A harmadik negyedévben 9,5 százalékra emelkedő munkanélküliség valószínűleg 2010 tavasza előtt nem éri el tetőpontját - tette hozzá.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet