BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Továbbra is jól fogy az autó Nagy-Britanniában

A novemberi adatok közel 60 százalékos éves szintű bővülést jeleznek a brit autópiacon, szakértők azonban nem látják ilyen fényesen a jövőt.

2009. december 4. péntek, 11:20

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Novemberben éves szinten 57,6 százalékkal több új autót helyeztek forgalomba Nagy-Britanniában, összesen 158 082 darabot - írja a BBC. Idén összesen 1,84 millió személyautó talált gazdára a szigetországban, 8,8 százalékkal kevesebb, mint 2008 azonos időszakában, azonban - nem kis mértékben a roncsprémium, illetve a forgalmi adó jövő januári emelése következtében - az elmúlt öt hónapban folyamatosan pozitív irányú éves szintű változás jellemezte a piacot. A kormányzati ösztönzők, illetve a magas áfa-szint, illetve az áprilisban bevezetendő első éves útdíjnak nevezett teher miatt azonban az ágazat kilátásai legalábbis bizonytalanok a brit gyártók és kereskedők szövetsége (SMTT) szerint. A kormány szeptember jelentette be, hogy a májusban indult roncsprémium 100 millió fontos kerettel folytatódik, ennek értelmében 2 ezer font kedvezményt érhetnek el a 10 évnél idősebb autójukat leadó vásárlók. A program hatása a novemberi értékesítés 21,6 százalékát adta az SMMT adatai szerint.

Magyarországon novemberben összesen 4249 új személyautó és kishaszonjármű kapott rendszámot, ami 63,9 százalékkal kevesebb az egy évvel korábbinál, míg a korábbi hónapokban rendre 70 százalék felett volt a mínusz - derült ki a Datahouse Kft. által összesített adatokból.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet