BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Brazília lehet az autógyártók paradicsoma

A Volkswagen 2,3 milliárd euró értékben fejleszt Brazíliában, a következő öt évben hatszorosára növelné helyi gyártási kapacitását.

2009. november 27. péntek, 12:43

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A Volkswagen (VW) 2,3 milliárd eurót fektet be Brazíliában a következő öt évben, annak érdekében, hogy 2014-re évi 5 millió személyautót értékesíthessen a latin-amerikai piacon - írja a Bloomberg. Brazília az egyik legfontosabb piac a társaság számára, a következő években az itteni kereslet szignifikáns emelkedését várjuk, ehhez igazítjuk gyártási kapacitásainkat - mondta Martin Winterkorn, a VW elnöke. A VW már most a legnagyobb gyártónak számít az országban, a futószalagokat napi 3 ezer autó hagyja el jelenleg. A bővítés Anchieta, Taubate és Sao Carlos városait érinti majd. A társaság jelentése szerint a kiszállított autók mennyisége 70 százalékkal, 585 ezer darabra emelkedett 2005 és 2008 között, a brazíliai gyártás pedig idén meghaladja majd a 800 ezer darabot. Az autógyártók igazi paradicsoma azért lehet Brazília, mivel az ország minden hét lakosa közül csupán egynek van személygépkocsija, Németországban például minden két emberre jut egy.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet