BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Bizakodóbbak az elemzők Amerika jövőjével

Optimistábbá váltak az elemzők az amerikai gazdaság kilátásait illetően, azonban véleményük szerint a munkanélküliség még sokáig problémát okoz majd.

2009. november 23. hétfő, 10:23

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Amerikai elemzők megemelték az amerikai gazdaság jövő évre vonatkozó növekedésének prognózisát, azonban véleményük szerint a munkanélküliségi ráta továbbra is magas szinten marad - számolt be a Reuters.

A gazdasági elemzőket tömörítő szervezet (National Association for Business Economists, NABE) októberi, a jövő évre 2,6 százalékos GDP-növekedéssel számoló előrejelzését 2,9 százalékra emelte. Az idei év egészére vonatkozó becslésén is javított a szervezet: korábbi 2,5 százalékos visszaesés helyett 2,4 százalékot várnak.

A reál GDP-növekedés lehetővé teszi majd a válság okozta veszteségek kiegyenlítését, illetve 2010 végére a kibocsátás soha nem látott magaslatokba emelkedhet - írja a közlemény.

A munkanélküliség szempontjából 2009 negyedik és 2010 második negyedéve között 10 százalékos átlaggal számol a NABE, csak 2010 végére csökkenhet 9,6 százalékra értéke.

Miközben eddig a növekedés beindulása nem jelentette az új munkahelyek számának emelkedését, ez meg fog változni: a következő hónapok során a cégek egyre inkább munkaerőfelvétellel és nem elbocsátásokkal fognak élni - fogalmazott Lynn Reaser, a NABE elnöke. A felmérésben részt vevő elemzők szerint a Fed politikája nem vezet az infláció emelkedéséhez.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet