BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Nyereségbe váltott a chipgyártó

Az Infineon szeptemberben véget ért negyedik pénzügyi negyedévéről a vártnál nagyobb profitot jelentett.

2009. november 19. csütörtök, 09:45

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az Infineon Technologies mai bejelentése szerint negyedik pénzügyi negyedévében 14 millió eurós nyereséget ért el, az egy évvel korábbi 884, illetve az előző három hónapos időszakban elért 23 milliós veszteséget követően - írja a MarketWatch. A társaság árbevétele 18 százalékkal, 855 millió euróra esett vissza július és szeptember között.

A vezérigazgató Peter Bauer szerint az eredmények a költségcsökkentő intézkedéseknek, illetve a minden működési szegmensben megfigyelhető keresletnövekedésnek köszönhetőek. Elemzők 13 millió eurós nyereséget és 834 milliós árbevétel vártak a negyedévre.

Az Infineon a következő negyedévben a mostanihoz képest változatlan adatokra, 2010-es pénzügyi éve egészére azonban 10 százalékos növekedésre számít.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet