BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Rákapcsolt a német növekedés, de nem eléggé

A német nemzeti össztermék negyedéves szinten 0,7 százalékkal bővült július és szeptember között.

2009. november 13. péntek, 08:27

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A német gazdaság növekedése felgyorsult a harmadik negyedévben, a GDP szezonálisan kiigazított értéke 0,7 százalékkal emelkedett az előző negyedhez képest, amikor a negyedéves növekedés kiigazított értéke 0,4 százalékot tett ki - írja a Bloomberg. Az elemzői várakozások azonban ennél is nagyobb, 0,8 százalékos emelkedést prognosztizáltak.

A Merkel-kormány 85 milliárd eurót költ a gazdaság válságból való kivezetésére. A német növekedést az export és az építőipari-, illetve gépberendezések vezérelték a negyedévben. Az import is "erőteljesen" nőtt, ami a raktárkészletek növekedéséhez járult hozzá - közölte a statisztikai hivatal, hozzátéve: visszafogó tényező a fogyasztás volt.

Éves szinten a gazdaság visszaesése 4,8 százalék volt július és szeptember között, a munkanapok számával kiigazítva.

A ma délelőtt nyilvánosságra kerülő eurózónás növekedési adatokat 0,5 százalékra várják az elemzők, az optimizmusra az ad okot, hogy a legnagyobb tagországokban is beindult a bővülés.

A mai adatok Franciaországban várhatóan 0,6 százalékos, míg Olaszországban 0,8 százalékos növekedést mutatnak majd.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet