BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A legnagyobb veszély a munkanélküliség

A WTO vezetője szerint az állástalanok növekvő száma erősödő protekcionista intézkedésekhez vezethet világszerte.

2009. november 12. csütörtök, 12:22

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A növekvő munkanélküliség a legnagyobb fenyegetés a szabad világkereskedelem szempontjából, világszerte protekcionista törekvéseket gerjeszthet - mondta Pascal Lamy, a Világkereskedelmi Szervezet (WTO) főigazgatója.

Lamy szerint nem várható, hogy az elkövetkező egy-két évben javulna a munkaerőpiac helyzete - írja a CNBC. Az amerikai munkanélküliség 10,2 százalékra, 26,5 éves csúcspontra emelkedett októberben, a Reuters által megkérdezett elemzők a jövő év közepéig 10,5 százalékos magasságba várják a rátát.

A főigazgató elmondta: a protekcionista tendenciák egyelőre meglehetősen korlátozottan merültek fel, azonban a válság hatására mindenképpen elmozdulás tapasztalható ezen a téren.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet