A növekvő munkanélküliség a legnagyobb fenyegetés a szabad világkereskedelem szempontjából, világszerte protekcionista törekvéseket gerjeszthet - mondta Pascal Lamy, a Világkereskedelmi Szervezet (WTO) főigazgatója.
Lamy szerint nem várható, hogy az elkövetkező egy-két évben javulna a munkaerőpiac helyzete - írja a CNBC. Az amerikai munkanélküliség 10,2 százalékra, 26,5 éves csúcspontra emelkedett októberben, a Reuters által megkérdezett elemzők a jövő év közepéig 10,5 százalékos magasságba várják a rátát.
A főigazgató elmondta: a protekcionista tendenciák egyelőre meglehetősen korlátozottan merültek fel, azonban a válság hatására mindenképpen elmozdulás tapasztalható ezen a téren.
