A vártnál jobb képet mutat az amerikai Starbucks kávézólánc legutóbbi negyedéve: az egyszeri költségek nélkül számítva részvényenként 24 centes nyereségre tett szert, az egy évvel korábbi 10 centtel szemben - írja a CNBC. Az árbevétel a tavalyi azonos időszak 2,52 milliárd dollárhoz hasonlóan alakult, 2,4 milliárdot tett ki. Elemzők részvényenként 21 centes profitra számítottak, 2,39 milliárd dolláros árbevétel mellett. A kávézólánc az amerikai számviteli standardokat nem követő (non-GAAP) egy részvényre jutó nyereségnövekedését éves szinten 15-20 százalékra várja 2010-ben. A költségcsökkentések és üzletbezárásokat követően a vártnál jobb negyedéves eredmények fordulópontot jelezhetnek a társaság szempontjából. Troy Alstead vezérigazgató szerint egyre többen látogatják egységeiket és egyre többet költenek is ott - ez a trend pedig a harmadik negyedben kezdődött. A csütörtöki zárásra 2,5 százalék feletti mértékben emelkedett a lánc részvényeinek árfolyama.
