BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Négy éves csúcson a svájci munkanélküliség

Az alpesi ország munkanélkülisége 2005 óta nem látott csúcsra emelkedett.

2009. november 6. péntek, 11:58

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A svájci munkanélküliség 4 százalékra emelkedett októberben, az előző hónap 3,9 százalékos értékéről - írja a Reuters. Ez 2005 februárja óta a legmagasabb szintet jelenti, annak ellenére, hogy az elemzők a munkaerőpiac negatív trendjeinek lassulására számítottak. A szezonális kiigazításokkal számolva a ráta az szeptemberhez képest nem változott, 4,1 százalékon maradt. Egyes szakértők szerint a javuló makrogazdasági adatok ellenére a munkanélküliség tovább emelkedhet 2010-ben is. Thomas Jordan, a nemzeti bank tanácstagja arra hívta fel a figyelmet, hogy akár 6 százalék közelébe is emelkedhet a mutató.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet