BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét nyereséget ért el a hűtőgyártó

A Gorenje idén először a harmadik negyedévben ért el profitot, árbevétele is növekedésnek indult.

2009. november 6. péntek, 11:08

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A szlovén Gorenje harmadik negyedéves árbevétele 6 százalékkal haladta meg az előző periódust, az első kilenc hónapban viszont 12,7 százalékos visszaesést szenvedett el a vállalat - írja a Reuters. A szeptemberig tartó időszakban 14,6 millió eurós nettó veszteséget könyvelt el a gyártó, szemben az egy évvel korábbi időszak 15,4 milliós profitjával. A harmadik negyedévben - idén először - visszatért a nyereségességi sávba: 3,4 millió eurós nettó profitot realizált. A társaság július és szeptember közötti árbevétele 298 millió eurót tett ki. A jelentést követően a legnagyobb napon belüli emelkedést érték el a cég papírjai, 7,3 százalékkal előző napi záró értékük felett jártak.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet