BUX 139790.13 0,12 %
OTP 45810 -0,35 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Viszik az autót a britek, mint a cukrot

Éves szinten közel harmadával több új autót vásároltak a britek októberben.

2009. november 5. csütörtök, 11:57

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Nagy-Britanniában éves szinten 31,6 százalékkal több új autót helyeztek forgalomba októberben, összesen 168 942 darabot - írja a Market Watch.

Az autógyártók és -kereskedők szövetségének (SMMT) adatai szerint október lett ezzel az év legnagyobb növekedést produkáló hónapja, köszönhetően a sikeres roncsprémium-programnak, amely mintegy 20 százalékos növekedést önmagában generált. Emellett a januárban tervezett forgalmiadó-emelés árnövelő hatásának elkerülése is többen vásároltak új gépkocsit.

Leszák Tamás
Leszák Tamás

Ez is érdekelhet